Opublikowano: 1 lipca, 2022

Przeczytasz w 3 min

Biuro rachunkowe, któremu możesz zaufać. Na co zwracać uwagę przy zawieraniu współpracy

Prowadzenie firmy to nieustanna praca. W jej obrębie mieści się także dbałość o sprawy związane z księgowością, finansami, kwestiami kadrowo-płacowymi oraz ich organizacją. Nie każdy dysponuje odpowiednim poziomem doświadczenia czy wiedzy. Dlatego też – dla oszczędności czasu, stresu oraz bezpieczeństwa migrujących danych, warto powierzyć te działania w ręce specjalistów z biura rachunkowego.

 

Jednak przed podjęciem decyzji o zawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym, trzeba wybrać godne zaufania biuro. Jak to zrobić i na co zwracać uwagę? Podpowiadamy o czym pamiętać, aby móc powierzyć księgowość firmy w odpowiednie ręce.

Dobre biuro rachunkowe? Kluczowe cechy, na które trzeba zwrócić uwagę

Niezależnie od tego, czy prowadzi się jednoosobową działalność gospodarczą, czy wielkie przedsiębiorstwo, ciąży na nas obowiązek dopilnowania kwestii finansowo-prawnych. Detali wymagających uwagi w krótkim czasie zacznie przybywać, szczególnie gdy zatrudniasz pracowników i pracujesz nad rozwojem swojej firmy.

Doświadczenie i bezpieczeństwo

Księgowość nie jest dyscypliną, którą można określić jako prostą. Specjaliści działający w biurze rachunkowym to eksperci w dziedzinie rachunkowości, znajomości przepisów, regulacji oraz aktualnych zmian. Z tego względu to właśnie połączenie wiedzy i doświadczenia powinno być głównym indykatorem tego, które biuro obdarzysz swoim zaufaniem.

Co w przypadku błędu lub pomyłki? Niestety, są one nieuniknione. Dlatego wybrane biuro musi posiadać ubezpieczenie OC. To gwarancja bezpieczeństwa i ochrony przed poniesieniem odpowiedzialności finansowej wynikającej z czyjegoś przeoczenia.

Dopasowany do Ciebie zakres usług

Jakie kwestie chcesz outsourcować do biura rachunkowego? Szeroki wachlarz świadczonych usług z pewnością ułatwi podjęcie tej decyzji. Warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi możliwościami, aby biuro mogło przygotować ofertę skrojoną dokładnie według potrzeb Twojej firmy.

Biuro effepro oferuje możliwość świadczenia usług księgowych nie tylko na terenie Warszawy, ale także całego kraju. Oferuje rozwiązania praktycznie na każdą potrzebę rachunkową: bezpieczne dopilnowanie kwestii związanych z księgowością, usługi kadrowo-płacowe oraz wybór ubezpieczeń.

Uprawnienia i kwalifikacje

Jakimi uprawnieniami musi dysponować biuro rachunkowe? Warto to sprawdzić, aby uchronić swoją firmę przed nawiązaniem współpracy z niewłaściwym miejscem. Biura rachunkowe zrzeszającą specjalistów z różnych pól. Ważne jednak, aby dysponowali oni odpowiednim zestawem kwalifikacji, które umożliwią dokładne i terminowe realizowanie poszczególnych zadań. Cennym wyznacznikiem okaże się np. certyfikat księgowy (wydany przez Ministerstwo Finansów). Twoją uwagę powinny przykuwać także certyfikaty, licencje, a także dokumenty poświadczające uczestnictwo w kursach pracowników. To znak, że dane biuro działa w oparciu o aktualną wiedzę i jest na bieżąco z wprowadzanymi aktualizacjami przepisów.

Recenzje i opinie klientów

Nie można pomijać wartości, jaką ma rzetelna opinia. W ten sposób najłatwiej dowiedzieć się tego, jak dane biuro rachunkowe współpracuje z klientem. Łatwość komunikacji, responsywność czy chęć pomocy to tylko niektóre z aspektów, które przekładają się na owocną współpracę z danym biurem rachunkowym. Postaw na najlepszych. Źródłem opinii okaże się nie tylko głos znajomych, ale także opinie figurujące w mediach społecznościowych i na forach.

na co zwracac uwage przy zawieraniu wspolpracy z biurem rachunkowym

Sprawdź także: Nowy ład a zmiany w prowadzeniu działalność gospodarczej cz.2

Jadwiga
Effepro
Polecane posty
Potrzebujesz wsparcia?
Sprawdź nasze startup’y: