Opublikowano: 10 stycznia, 2022

Przeczytasz w 3,7 min

Najważniejsze informacje, jakie musisz znać na temat obowiązków księgowej

Księgowość jest jednym z zadań, do których zobligowany jest każdy przedsiębiorca. To dość uciążliwy obowiązek, który przez wiele osób bywa określany jako czarna magia. Co zatem zrobić, gdy jesteśmy zmuszeni do prowadzenia ksiąg różnego rodzaju? To proste! Księgowa Warszawa odciąży Cię z tych obowiązków! Zatem dowiedz się, dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy. Księgowa Warszawa to propozycja oszczędności czasu i przejęcia odpowiedzialności. Prowadź swoją działalność bez konieczności rozpracowywania obowiązkowej dokumentacji!

Czym jest księgowość?

Księgowością nazywamy część ogólnie rozumianej rachunkowości. Należy wiedzieć, że do najważniejszych czynności w tym wypadku należy prowadzenie ksiąg rachunkowych w sposób regularny, niezwykle skrupulatny, z zachowaniem porządku chronologicznego. Dzięki temu z łatwością można zinwentaryzować stan majątku oraz tzw. źródeł finansowania danego przedsiębiorstwa. Oczywiście, aby w prawidłowy sposób wykonywać działania tego rodzaju, trzeba mieć odpowiednią wiedzę na ten temat. Dlatego niezwykle przydatne jest wykształcenie, umiejętności oraz doświadczenie, jakie ma nasza księgowa z Warszawy. Dzięki temu, usługi przez nią świadczone są na najwyższym poziomie i zawsze w terminie.

Warto wiedzieć, że praca tego rodzaju jest nie tylko powiązana z prowadzeniem tego rejestru. To również szereg innych czynności koniecznych do prawidłowego prowadzenia przedsiębiorstwa, w tym:

 • księgi przychodów i rozchodów;
 • ryczałt ewidencjonowany;
 • obsługę w obrębie JPK;
 • tworzenie sprawozdań finansowych (nawet tych skonsolidowanych) dla różnorodnych podmiotów;
 • przeprowadzanie kontroli;
 • ewidencja zdarzeń gospodarczych;
 • przeprowadzanie wycen aktywów i pasywów;

Warto wiedzieć, że nasza księgowa z Warszawy może również (w zależności od potrzeb klienta) reprezentować go w Urzędzie Skarbowym czy też w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Dodatkowo oferowany jest również udział tego fachowca, podczas wykonywanych kontroli Państwowego Inspektora Pracy oraz innych ważnych instytucji.

Księgowa Warszawa – dlaczego warto skorzystać z usług?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych własnego przedsiębiorstwa oraz wykonywanie innych obowiązków jest bez wątpienia niezwykle trudne i skomplikowane. Dlatego bardzo przydatne są usługi oferowane przez profesjonalistów jak nasza księgowa z Warszawy, która należy do kadry pracowniczej biura rachunkowego Effepro. Bez wątpienia jest to najlepsza propozycja obecnie dostępna na rynku, a głównie wynika to z jej wykształcenia, zwłaszcza że osoba pracująca na takim stanowisku musi znać m.in. przepisy typu:

 • ustawa o rachunkowości;
 • ustawa o podatku od towarów i usług;
 • ustawa o podatku od osób fizycznych;
 • ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych;

Jak widać księgowość, to zadanie wyjątkowo odpowiedzialne i wymagające, ponieważ trzeba dokładnie znać różnorodne przepisy, szczególnie że one wciąż podlegają nowelizacjom (co jest dodatkowym utrudnieniem). Z tego powodu niezwykle ważne jest dobranie osoby właściwej, czyli takiej jak nasza księgowa z Warszawy. Dzięki temu klienci zyskują przejrzysty i bardzo rzetelny sposób prowadzenia wszystkich ksiąg oraz zestawień. Co więcej, w naszej ofercie istnieje możliwość dostępu do danych księgowych online 24h na dobę, a w obecnej sytuacji jest niezwykle przydatne. Dodatkowo warto wiedzieć, że w naszych propozycjach pojawia się również prowadzenie przedsiębiorstwa w sposób wirtualny, tzn. przez Internet, dzięki czemu nasi fachowcy dostępni są nie tylko dla osób zamieszkujących stolicę oraz jej okolic, lecz także dla przedsiębiorców z całej Polski.

Zalety korzystania z usług profesjonalnej księgowej z Warszawy

Oczywiście jak każda oferta naszego biura Effepro i ta ma wiele atutów. Do mocnych stron naszej księgowej z Warszawy należy:

 • systematyczne prowadzenie ksiąg – dzięki temu można zapobiec pojawianiu się problemów i niejasności na poziomie finansów danej firmy;
 • brak potrzeby znajomości skomplikowanych programów księgowych oraz sprawnego posługiwania się komputerem;
 • brak konieczności osobistego dostarczania dokumentów;
 • regularnie (lub w miarę potrzeby) przeprowadzane konsultacje i wyjaśnienia na temat wykonywanych czynności;
 • prawidłowo prowadzona księgowość;
 • duże zaangażowanie i wysoka jakość usługi;

księgowa warszawa

Sprawdź także: Biuro rachunkowe Warszawa – najważniejsze informacje

 

Jadwiga
Effepro
Polecane posty
Potrzebujesz wsparcia?
Sprawdź nasze startup’y: