Opublikowano: 22 lipca, 2022

Przeczytasz w 3,1 min

Rozliczenia kadrowo-płacowe pod kontrolą – outsourcing kadr i płac

Na prowadzenie własnej działalności składa się szereg aspektów – wśród których jednym z najważniejszym jest kwestia zatrudnienia. Kwestie pracownicze wymagają dobrej organizacji oraz znajomości przepisów, a także aktualnych zmian w Kodeksie Pracy i nie tylko. Do tego wszystkiego dochodzi również konieczność troszczenia się o formalności, dokumenty oraz wypłaty.

Wszystko to może pochłaniać wiele czasu i nakładów energii. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszelkie rozliczenia kadrowo-płacowe zostały pozostają pod czujnym okiem eksperta, dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z oferty biura rachunkowego.

Czy warto zdecydować się na wsparcie biura rachunkowego?

Na wsparcie ze strony biura rachunkowego decydują się zarówno mniejsze, jak i większe firmy. Powodów jest wiele, ale podobnie jak zalet takiego rozwiązania. Dlaczego warto zaufać profesjonalistom z zakresu księgowości?

Profesjonalne biuro rachunkowe może zapewnić firmie kompleksowe wsparcie zespołu specjalistów księgowych, dysponujących wieloletnim doświadczeniem:

  • pracownicy biur rachunkowych posiadają dobrze ugruntowaną (i nieustannie aktualizowaną) wiedzę z zakresu prowadzenia rozliczeń kadrowo-płacowych,
  • specjaliści dobrze orientują się we wszelkich zmianach i aktualizacjach sposobów rozliczeń z Urzędem Skarbowym i opłacania składek ZUS,
  • osoby zatrudnione w biurach rachunkowych wiedzą w jaki sposób posłużyć się narzędziami i programami operację księgowe i minimalizują możliwość popełnienia błędu.

Warto przy tym pamiętać, że korzystanie z usług biura rachunkowego umożliwia zaoszczędzić na konieczności zatrudnienia pracowników i zakupu sprzętu. Profesjonalna obsługa biura umożliwia odciążyć przedsiębiorcę – nie rezygnując przy tym z rzetelności czy szybkości działania.

Rozliczenia kadrowo-płacowe – wsparcie biura rachunkowego

Zakres niezbędnych działań można ustalić indywidualnie z przedstawicielem biura rachunkowego. Dzięki temu można uzyskać profesjonalne wsparcie dokładnie w tych zakresach, na których Ci zależy.

Obecnie większość biur rachunkowych wykazuje się elastycznością w stosunku do klienta. Dzięki temu oferta i zakres działań mogą być łatwo dopasowane do konkretnych wymagań przedsiębiorstwa, jego wielkości, specyfiki działań czy branży, w jakiej działa.

Oznacza to, że nie ma reguły co do tego, jakie działania będą outsourcowane do biura rachunkowego. Do najpopularniejszych zadań bez wątpienia należą m.in.:

  • przygotowanie szczegółowych list płac,
  • przygotowywanie świadectw pracy,
  • spisywanie umów cywilnoprawnych oraz przygotowywanie wzorów umów o pracę,
  • monitorowanie rozliczeń,
  • ewidencja kartotek wynagrodzeń pracowniczych,
  • monitorowanie ewidencji czasu pracy.

Zakres działań zależy jednak od tego, w czym specjalizuje się dane biuro. Nasze biura rachunkowe w Warszawie, poza rozliczeniami kadrowo-płacowymi, zajmują się także działaniami z zakresu księgowości, a także ubezpieczeniami dla osób prywatnych i dla biznesu.

Bezpieczeństwo rozliczeń kadrowo-płacowych

Warto pamiętać, że wszelkie kwestie związane z rozliczeniami kadrowo-płacowymi oznaczają obrót poufnymi danymi pracowników. Oznacza to, że podejmowane działania muszą przebiegać przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Współpraca z wybranym biurem rachunkowym powinna przebiegać płynnie i w atmosferze profesjonalizmu oraz rzetelności. Warto szczegółowo omówić te kwestie z wybranym biurem przed zawarciem umowy. Dzięki temu można ustalić w jaki sposób mogą być dostarczane niezbędne dokumenty (pocztowo czy online), a także jaki zakres usług może być realizowany zdalnie. Biura rachunkowe posiadają także własne ubezpieczenie OC – co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla klienta i jego firmy.

Rozliczenia kadrowo-płacowe pod kontrolą – outsourcing kadr i płac

Sprawdź także: Prowadzenie księgowości w firmie – kluczowe aspekty, które warto znać

Jadwiga
Effepro
Polecane posty
Potrzebujesz wsparcia?
Sprawdź nasze startup’y: